czwartek, 11 września 2014

Koncert zespołów: Ithilien i Radogost w Klubie Liverpool

W Klubie Liverpool we Wrocławiu odbędzie się koncert zespołów: Ithilien i Radogost.

Ithilien

Kiedy ziemia i niebo były jednym, narodziła się zła kreatura zwana Ithilien. Z najgłębszych głębin i najwyższych szczytów Ithilien zaczął dyktat, jego jedynym celem było zniszczenie ludzkości. Kilku walecznych wojowników zjednoczyło swoje siły i rozpoczęli swoją epicką podróż z popiołów swej ziemi do mroźnego miejsca, gdzie mieszka zło. Nie wiedzą co może się wydarzyć, szukają tylko zemsty.


Zespół Ithilien opowiada ich historię.RADOGOST

Na ziemiach polskich istnieje co najmniej kilka zespołów grających folk metal. Śmiało można powiedzieć, że jedno z czołowych miejsc zajmuje pochodząca ze Śląska Cieszyńskiego formacja Radogost, której nazwa wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów.


Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji.


Zespół ma na koncie wiele koncertów w kraju i za granicą oraz cztery wydane albumy (Dwa hektary żywego lasu, To nie był wilk, W cieniu wielkiego dębu i Dark Side of the Forest). Ostatni album, wydany w sierpniu 2012 roku, jest ukoronowaniem zmian, jakie dokonały się zarówno w zespole, jak i w samej muzyce, która stała się bardziej metalowa. Charyzmatyczne skrzypce, w połączeniu ze słowiańskim folkiem (charakteryzującym zespół od samego początku), stanowią uzupełnienie metalowych riffów i sekcji rytmicznej oraz znak rozpoznawczy brzmienia zespołu, który stał się prekursorem nowego gatunku Slavi Metalu.

Informacje o imprezie


KIEDY:
11 września 2014, godz. 19:00


GDZIE:

Wrocław, ul. Świdnicka 37
Tel.: 071 344 87 27


BILETY:
Od 20 PLN