poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Wyprawa raciborskich Drengów na woliński festiwal Słowian i Wikingów

- Było świetnie. Jako drużyna braliśmy udział we wszystkich atrakcjach wolińskich - relacjonują Drengowie znad Górnej Odry, którzy na początku sierpnia uczestniczyli w tej wyjątkowej imprezie.


Fot. Bartek Janiczek Dunvael PhotographyOrganizowany na wyspie Wolin Festiwal Słowian i Wikingów to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Wcześnośredniowieczne realia jak ulał pasują do miejsca - Wolin był niegdyś jednym z największych miast Europy.


Ibrahim ibn Jakub pisał:
Posiadają oni [Wolinianie] potężne miasto nad oceanem mające dwanaście bram. Ma ono przystań do której używają przepołowionych pni. Wojują oni z Mieszkiem, a ich siła bojowa jest wielka. Nie mają króla i nie dają się prowadzić jednemu władcy, a sprawującymi władzę wśród nich są ich starsi...


Tegoroczny festiwal był dwudziestym z kolei. Nie zabrakło na nim raciborskich Drengów znad Górnej Odry, którzy wzięli również udział w głównej atrakcji festiwalu - bitwie. Ogółem do walki stanęło 500 wojowników.


Fot. Bartek Janiczek Dunvael Photography


Dzięki uprzejmości Dunvael Photography Bartka Janiczka mamy przyjemność zaprezentować czytelnikom portalu nowiny.pl galerię zdjęć: Festiwal Słowian i Wikingów Wolin 2014:Autor: żet