niedziela, 24 sierpnia 2014

Ponad 200 wojów walczyło we Wdzydzach

Na ten weekend część Wdzydz Kiszewskich zamieniła się w obozowisko średniowiecznych Słowian i Wikingów. Ponad 200 rekonstruktorów zjawiło się na imprezie pod nazwą "Wdzydzkie Spotkania z Historią, czyli rekonstrukcja wioski średniowiecznej". Nie zabrakło pokazów średniowiecznych obyczajów, walk, a także występów artystycznych.Bitwa wojów
Foto: AL

Wikingowie i Słowianie zjechali do Wdzydz po raz drugi, choć na terenie gminy Kościerzyna stacjonują już po raz trzeci. Wcześniej średniowieczną wioskę można było odwiedzić w Kornem.


Już od piątku na teren "Zajazdu u Sołtysa" zaczęli zjeżdżać miłośnicy średniowiecza. Tam rozbili swoje obozowisko i przygotowywali się do imprezy, która rozpoczęła się na dobre w sobotę, a potrwa do niedzielnego popołudnia.


Przez dwa dni, zarówno na rekonstruktorów jak i na zwiedzających, czeka morze atrakcji. W sobotnie popołudnie odbyły się pokazy walki, konkursy dla publiczności, chociażby bieg niewiast. Organizatorzy przygotowali także scenkę historyczną zakończoną bitwą. Ponadto zwiedzający mogli z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu Słowian i Wikingów.

Zdobywanie grodu
Foto: AL


Sobotni wieczór zakończył się koncertem zespołu rockowego "Rum z Rumi" oraz folkowego zespołu "Bubliczki".


Atrakcji nie zabraknie także w niedzielne południe. Na ostatni dzień imprezy zaplanowano między innymi turnieje łuczniczy wikingów oraz walk indywidualnych, czy konkursy dla publiczności. Niedzielna część imprezy potrwa do godziny 16.


Organizatorami Wdzydzkiego Spotkania z Historią są: Gmina Kościerzyna, Muzeum Ziemi Kościerskiej, Stowarzyszenie Odtwórców Historycznych "Niflheim" oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Wdzydz.

Autor: Anna Lehmann
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza