czwartek, 19 czerwca 2014

Gdzie na Noc Kupały 2014
Wrocław:

Pragniemy poinformować, że tegoroczne święto Nocy Kupały odbędzie się 21 czerwca we Wrocławiu.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym obrzędzie prosimy o kontakt mailowy zerca@o2.pl

Watra

Nowa Wieś, k/ Pruszkowa

Noc Kupały 19-22.06.2014 Chram Mazowiecki

W dniach 19-22 czerwca 2014 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych (zarówno rodzimowierców jak i sympatyków) na obchody Nocy Kupały organizowane przez żercę Rodzimego Kościoła Polskiego, Ratomira Wilkowskiego w Chramie Mazowieckim.

Wszystkich, którzy pragną spędzić ten szczególny czas w Chramie Mazowieckim, bardzo serdecznie zapraszamy na obchody, które odbędą się w dniach 19-22.06.2014 r. w miejscowości Nowa Wieś, k/ Pruszkowa. Wszystkich zainteresowanych uprzejmie informujemy, że jest to zaproszenie na obchody święta religijnego (rodzimowierczego), w pełnym tego słowa znaczeniu. Oficjalne rozpoczęcie obchodów planujemy o godz. 12.00 w czwartek, zaś zakończenie o godz. 12.00 w niedziele. Rozpoczęcie głównego obrzędu planujemy o godz. 18.00 w sobotę, 21 czerwca.

Osoby rzeczywiście zainteresowane udziałem bardzo proszę o kontakt zwrotny pod adres e-mail: regu5y@poczta.onet.pl (mechanizm antyspamowy - od liczby z adresu należy odjąć cyfrę trzy) w celu potwierdzenia liczby osób deklarujących swe uczestnictwo oraz w celu przesłania dalszych szczegółowych informacji związanych z obchodami.
Warszawa

Oddział Ziemi Mazowieckiej ZW Rodzima Wiara zaprasza serdecznie na ogólnopolskie obchody Nocy Kupały, którą w tym roku przygotował na dzień 28 czerwca 2014 roku.

Zapraszamy wszystkich drugów z wszystkich oddziałów Rodzimej Wiary jak również pozostałych środowisk rodzimowierczych, również sympatyków. Przede wszystkim każdy gość na naszym święcie jest mile widziany i po słowiańsku czyli chlebem i miodem, którego nie zabraknie, jak również innych atrakcji. Pamiętaj, że Twoja obecność nie jest dla nas bez znaczenia, skoro otrzymujesz to zaproszenie.

Zbiórka planowo o godzinie 19.00 w Warszawie. Ze względu na niesprecyzowane miejsce obrzędu (uwarunkowane zmianami pogodowymi) prosimy o kontakt zainteresowanych przybyciem na maila: wojnarpl@gmail.com (odezwiemy się w tej sprawie dokładnie na tydzień przed Kupałą) lub telefon: 692-123-914 (Marcin „Wojnar” Sadowski).

Szczecin

20 czerwca 2014 (piątek) roku zapraszamy na święto Kupały organizowane przez Szczecińskie Gniazdo Rodzimej Wiary. Obrzęd jak co roku odbędzie się w Lesie Arkońskim (Szczecin) o godzinie 20.00.
Zbiórka odbywa się przy ulicy Arkońskiej 23 (za budynkiem Oberży Chłopskiej – na parkingu przed oberżą można zostawić samochody). O godzinie 19:30 wymarsz z miejsca zbiórki na miejsce obrzędu.

Zapraszamy wszystkich rodzimowierców, sympatyków Rodzimej Wiary oraz osoby pragnące zobaczyć jak wygląda obrzęd rodzimowierczy.

Poniżej zamieszczamy mapę z punktem zbornym - dzięki niej będzie łatwiej znaleźć dojazd do miejsca zbiórki.Aby uzyskać informacje o Kupalnocce w Waszej okolicy zachęcam również do odwiedzania: