wtorek, 14 października 2014

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego otwiera nową wystawę

„Jest to najnowocześniejsza obecnie wystawa archeologiczna w Polsce, dotycząca czasów starożytnych” – zapewnia Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie.

Ekspozycja stała „Przedświt – Mazowieckie centrum metalurgiczne z przełomu er” poświęcona jest drugiemu co do wielkości centrum hutniczemu „barbarzyńskiego” świata. Dzięki zastosowaniu rozwiązań scenograficznych, przenosi odwiedzających w świat pogranicza Imperium Rzymskiego i Barbaricum oraz do położonych na północ terenów objętych panowaniem Lugiów i Wandalów.

Na wystawie eksponatom towarzyszą projekcje holograficzne, dźwięki, aplikacje, filmy fabularne, dokumentalne i w technice 360 stopni. Wszystkie te środki mają zapewnić jak najlepszą prezentację rzeczywistości dzisiejszego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat.

„Widzowie kierując się szlakiem bursztynowym przekroczą granice czasu i poznają realia życia pradziejowych osad” – zapowiada muzeum.
Do dyspozycji zwiedzających udostępnione zostaną liczne rekonstrukcje przedmiotów codziennego użytku, broni, narzędzi, ozdób wykonanych z poroża, żelaza, szkła i drewna. Ponadto na potrzeby wystawy wykonano pełne, wierne źródłom archeologicznym uzbrojenie i ubranie legionistów rzymskich oraz strój zamożnego obywatela.


Otwarcie wystawy 25-26 października.

Autor: Wojciech PastuszkaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza