piątek, 17 kwietnia 2015

Wczesnośredniowieczna osada słowiańska na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

Ponad 500 pokazów, wycieczek, wykładów i warsztatów z różnych dziedzin nauki i sztuki zaplanowano w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, organizowanego przez wyższe uczelnie i instytucje naukowe w Łodzi od 20 do 27 kwietnia. Będzie również rekonstrukcja osady słowiańskiej.
Słowianie z grupy rekonstrukcyjnej Ród Dębowego Liścia

Dla amatorów historii przed budynkiem Wydziału Filologicznego ustawiona zostanie wczesnośredniowieczna osada słowiańska. Będzie w niej można strzelać z łuku, spróbować słowiańskich podpłomyków, zupy "z ognia" i zagrać w średniowieczne gry planszowe.

Wczesnośredniowieczna osada słowiańska - rekonstrukcja historyczna
Numer imprezy:
475
Blok tematyczny:
Kultura i sztuka
Rodzaj imprezy:

Data:
22.04
Godzina rozpoczęcia:
12:00
Godzina zakończenia:
14:00
Opis imprezy:
Będzie to prezentacja, mająca na celu odtworzenie realiów życia codziennego we wczesnośredniowiecznej osadzie słowiańskiej. Z uwagi na ograniczone możliwości techniczne, będą to pewne wybrane elementy życia codziennego. Prezentacji towarzyszyć będzie komentarz merytoryczny. W inicjatywę zaangażowana jest profesjonalna grupa rekonstrukcyjna. Organizatorem jest Katedra Filologii Słowiańskiej UŁ we współpracy z Grupą Rekonstrukcji Historycznej "Ród Dębowego Liścia"
Organizator:
Uniwersytet Łódzki - Wydział Filologiczny     
Miejsce imprezy:
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego
Adres:
ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Sala nr:
plac przed budynkiem
Prowadzący:
prof. G. Minczew
Zgłoszenie uczestnictwa
Nie jest wymagane

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki jest organizowany w Łodzi po raz piętnasty. Jego inicjatorem jest Łódzkie Towarzystwo Naukowe. Imprezy festiwalowe są współorganizowane przez łódzkie państwowe uczelnie wyższe, Wyższe Seminarium Duchowne, Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną, Naczelną Organizację Techniczną, instytuty naukowe PAN, łódzkie muzea. Festiwal został dofinansowany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Autor: (ks)