piątek, 28 lutego 2014

Percival - koncert w Gdańsku

Data: 28.02.2014 godzina 19:00

Percival - koncert w Gdańsku


Zespół Percival, który gra na instrumentach sprzed tysiąca lat w warunkach sprzed tysiąca lat na wszelkiego rodzaju festiwalach i inscenizacjach historycznych, teraz zagra w Gdańsku. Grupa, która ma swe fankluby m.in. w Brazylii i Chinach, promuje w czasie trasy koncertowej dwie z trzech swoich płyt poświęconych muzyce Słowian - nieoficjalnie Złotą płytę "Slava - pieśni Słowian południowych" oraz mający się wkrótce ukazać album "Slava - pieśni Słowian wschodnich". Zespół wykona pieśni w niemal wszystkich językach słowiańskich, i nie tylko słowiańskich. Wystąpi w strojach z epoki wczesnego średniowiecza.


To pierwsza tego typu trasa zespołu Percival. W setliście, oprócz utworów ze wspomnianych obu płyt, znajdzie się przekrojowy materiał z dwóch wcześniejszych albumów, oraz elementy związane z grą Wiedźmin, w której można znaleźć muzykę zespołu. Wszystkim koncertom towarzyszyć będą specjalnie na tę okazję przygotowane projekcje i scenografia.


Tradycyjnie, oprócz muzyki, będzie można usłyszeć mnóstwo ciekawostek związanych z wykonywanymi utworami, z historią Europy środkowej i wschodniej oraz tradycjami ludów słowiańskich w czasach przedchrześcijańskich. No i - co również niebagatelne - będzie można podziwiać piękne, mocne głosy pięknych słowiańskich dziewcząt w pięknych, tradycyjnych strojach.


Ważną informacją jest to, że w związku z fenomenem, jakim jest reakcja dzieci na muzykę Percivala, zespół postanowił, że latorośle do lat 12 będą mogły na koncert wejść za darmo.
Percival powstał jako kolejny projekt folk - metalowego, istniejącego od 1999 roku Percival Schuttenbach. W założeniu miała to być pewna odskocznia od regularnych działań, związana z fascynacją światem historii i rekonstrukcji historycznej, jednak przerodziła się ona w pasję, w ogromną fascynację badania źródeł historycznych, w radość z rekonstruowania i budowania dawnych instrumentów, w uwielbienie prowadzenia życia wolnego od cywilizacji, w umiejętność szycia i naprawy strojów, gotowania na ognisku potraw, jakie spożywali nasi przodkowie, a także w chęć szerzenia wiedzy o naszych słowiańskich tradycjach i historii.


Powstał nie tyle zespół, co forma aktywnego spędzania czasu, misja edukacji i popularyzacji wiedzy, wspaniała zabawa, przygoda, możliwość poznawania podobnie rozpasjonowanych ludzi na całym świecie a także zwiedzania niesamowitych miejsc.


Nazwa grupy - Percival Schuttenbach - pochodzi z prozy Andrzeja Sapkowskiego i jest imieniem i nazwiskiem występującego w sadze o Wiedźminie gnoma. Gdy w 2005 roku narodził się i usamodzielnił wyłącznie akustyczny, nawiązujący do historii projekt, zespół postanowił zachować znaną już w wielu kręgach nazwę, obcinając jedynie niehistorycznie brzmiący jej drugi człon.
Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 28 lutego o godz. 19:00 w Domu Zarazy w Gdańsku - Oliwie. Bilety: 25 zł. Rezerwacje pod numerem tel. 517-305-983


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza