czwartek, 20 listopada 2014

Oficjalne oświadczen​ie zespołu Radogost

W związku z ostatnimi wydarzeniami, co do których rozchodzi się opinii publicznej pocztą pantoflową cały tabun dziwnych komentarzy, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o opublikowanie w nie zmienionej formie naszego oficjalnego oświadczenia - piszą w mailu do naszej redakcji członkowie zespołu Radogost. Publikujemy to oświadczenie w całości.
Radogost
źródło: radogost.pl

W związku z ostatnimi wydarzeniami, co do których rozchodzi się w opinii publicznej pocztą pantoflową cały tabun dziwnych komentarzy, chcemy przedstawić nasze oficjalne stanowisko.


Zespół Radogost jest bardzo wdzięczny osobie, która wybrała utwór "Tam skąd pochodzę", by reprezentowała Jana Błachowicza, kiedy wychodził na ring podczas Gali KSW, a także jemu samemu za to, że wyraził na to zgodę. Nie mamy pretensji do organizatorów o to, że utwór został wykorzystany bez naszej zgody i niech nas Słowiańscy Bogowie bronią - nie chcemy z tego tytułu żadnej rekompensaty, zwłaszcza finansowej.


Cała rzecz rozbija się o to, że Telewizja Polsat najpierw wykorzystała nasze materiały, umożliwiając nam promocję, której nikt nie próbuje nawet kwestionować, a potem zatrzasnęła nam drzwi przed nosem, kiedy chcieliśmy faktycznie użyć odpowiedniego filmiku jako promocji, podlinkowując go na naszej stronie. Mało tego - ten sam Polsat, który najpierw zupełnie nie interesował się przestrzeganiem Ustawy o prawach autorskich, jakie posiadamy do rzeczonego utworu, zasłonił się... właśnie prawami autorskimi do swoich materiałów. W ten sposób "Tam skąd pochodzę" zostało objęte prawami autorskimi Polsatu.


Dementujemy również pogłoski o rzekomym dochodzeniu swoich praw odnośnie wykorzystanego utworu. Są to plotki, które zostały rozdmuchane przez nieprzychylne nam osoby, a które godzą nie tylko w nasze dobre imię, ale też Jana Błachowicza, z którego wielkiego zwycięstwa, jako mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego, jesteśmy bardzo dumni. Jedyne, czego oczekujemy, to udostępnienie materiałów z Gali KSW do dalszej promocji zespołu. Mamy nadzieję, że nasza muzyka nadal będzie zagrzewała Jana Błachowicza do walki i pomoże mu w kolejnych zwycięstwach. W każdym razie sprawę uważamy za zakończoną.


Zespół RadogostBrak komentarzy:

Prześlij komentarz